Primar

Primar
Bîgiu Iulian-Cristian

Vremea

Aluniş

Primarul din Aluniş, EXEMPLU DE URMAT pentru primarii din Prahova! Ce a reuşit să facă în comuna în doar 2 luni de la alegeri.

Primarul comunei Alunis, Bigiu Iulian-Cristian (PSD), a reusit sa realizeze in zona cateva investitii extrem de benefice pentru comunitate. Reusitele edilului pot fi trecute la rubrica “recorduri”, in Prahova, Bigiu dandu-le clasa multor edili de orase din judet carora nu le ajung 4 ani pentru a asfalta o strada.

Printre proiectele finalizate de primarul din Alunis se numara renovarea gradinitei din sat, igienizarea si reabilitarea tuturor fantanilor, asfaltarea terenului din curtea scolii, dar si construirea unui centru medical modern. Acesta din urma este cel mai important proiect realizat in ultima vreme in judetul nostru, iar in prezent, centrul se afla in tratative pentru a deschide o sectie de Urgente pentru satenii din Alunis.

“Nimic nu este mai important decat educatia si sanatatea oamenilor. La asta m-am gandit atunci cand am alocat fondurile in comuna noastra si voi merge in aceasta directie pana la capat. Oamenii merita un trai bun, indiferent ca traiesc in marile orase sau la sat. Aici se munceste foarte mult, in comunele prahovene se produc fructe si legume pentru tot judetul, iar acesti mici fermieri si agricultori merita sa aiba conditii medicale bune, iar copiii lor sa fie educati in scoli curate, moderne, de care sa fim mandri. Cat despre fantanile pe care le-am modernizat si igienizat, si acest capitol reprezinta o necesitate. Nu ne permitem sa ne imbolnavim cetatenii. Nu mai suntem in 1400”, ne-a declarat primarul Cristian Bigiu.

Comments (1)

  • Reply A WordPress Commenter - July 6, 2020

    Hi, this is a comment.
    To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
    Commenter avatars come from Gravatar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*

Trimite o sesizare