Primar

Vremea

Aluniş

Târg Aluniş, Comuna Aluniş, Judeţul Prahova

Grupul De Actiune Locala ,,Colinele Prahova’’a participat in data de 08 iulie 2017, la „Zilele Comunei Alunis”, eveniment ce a avut loc in centrul comunei. In acest an comuna implineste 405 ani de la prima atestare documentara.

Evenimentul a avut ca scop incurajarea manifestarilor artistice, dar si promovarea tinerelor talente din zona cum ar fi : „ Trupa Kinder” si „ Trupa AluDance”care s-au remarcat prin dansurile moderne si sportive . De asemenea au fost prezente standuri cu produse alimentare si nealimentare ale producatorilor din zona.

Grupul de Actiune Locala ,, Colinele Prahovei” a fost reprezentat prin dl.Mateescu Dumitru care a oferit pliante informative cu masurile finantate prin intermediul GAL-ului si a furnizat informatii elocvente cu privire la oportunitatea locuitorilor comunei de a accesa fonduri europene.

Trimite o sesizare